جستجو
Generic filters
ترانس پاور

ترانس نئون

ترانس نئون :برد تابلو برق یک جزء حیاتی در سیستم منبع تغذیه است زیرا به جداسازی برق شبکه از سیستم برق خانگی کمک می کند. تابلو برق عملکرد مشابهی را در تاسیسات الکتریکی خانگی انجام می دهد، جداسازی از شبکه اصلی برق و محافظت از تجهیزات در صورت بروز خطا الزامی می باشد.

استفاده از ترانس نئون

استفاده از ترانس نئون (سوئیچینگ)  به عنوان بخشی از هر برد الکتریکی برای کمک به این عملکرد مهم می باشد.

یکی از موارد استفاده از ترانس ها در صنعت تابلوسازی چلنیوم می باشد. تابلوهای برقی صنعتی معمولاً از منبع تغذیه، قطع کننده های مدار، کلید قطع، بلوک های ترمینال، رله های محافظ، سوئیچ های پیمانکار، فیوزها، درایوهای موتور و ترانسفورماتور جریان حفاظتی تشکیل شده اند.

جریان الکتریکی از طریق سیم‌های کلیدهای مدار برای تامین انرژی دستگاه‌های مختلف الکتریکی عبور می ‌کند.

قطعاتی مانند کلیدهای مدار، کلید قطع، فیوزها و رله های اضافه بار نقش محافظتی در سیستم دارند، وظیفه ی اصلی آنها محافظت از موتور و سایر دستگاه ها با باز کردن و یا شکستن مدار در صورت وجود جریان اضافی از منبع تغذیه است. عملکرد دیگر این است که برق پانل کنترل را در حین تعمیر و نگهداری به غیر از خاموش شدن اضطراری قطع کنید.

مطلب پیشنهادی:انواع بنر ایرانی و خارجی

چرا باید از ترانسفورماتور جریان حفاظتی برق در تابلو استفاده شود

اکنون سوال ما این است که چرا باید از ترانسفورماتور جریان حفاظتی برق در تابلو استفاده شود استفاده کرد؟

ترانس نئون ها برای تامین جریان مورد نیاز برق به صورت محافظت شده استفاده می شوند. این امر با تولید جریان های متناسب در سیم پیچ های ثانویه واحد که از مدار اصلی جدا می مانند، به دست می آید. این امر به تامین برق ابزارها و دستگاه هایی که نمی توانند مستقیماً به منبع تغذیه متصل شوند کمک می کند.

پاورهای جریان سیم پیچ اولیه خود را به صورت سری متصل می کنند که جریان مورد نیاز اندازه گیری یا کنترل را حمل می کند. سیم پیچ ثانویه از ولتاژ بالا عایق شده و به مدارهای اندازه گیری یا توزیع ولتاژ پایین متصل می شود.

مطلب پیشنهادی: خرید ورق پی وی سی

جریانی به عنوان ورودی به یک رله حفاظتی استفاده می شود که به طور خودکار بخشی از مدار قدرت را در صورت بروز خطا ایزوله می کند،در انجام این کار، ترانس اجازه می دهد تا مناطق آسیب ندیده مدار به کار خود ادامه دهند.

ویژگی های ترانس نئون 

ترانس ها ویژگی های خاص و مهمی را دارا هستند که در ادامه در مورد آن ها بیشتر می خوانیم.

پاور های ما براساس آمپرهای متفاوتی تولید و متناسب با نیاز مصرف کنندگان ارائه می شوند؛ برای مثال پاور های 100، 200، 300، 350و 400 وات ارائه شده اند.

از مزیت های سوئیچینگ های کوئیک در وهله ی اول ضد باران بودن آن ها می باشد، چرا که اکثر تابلو های نیازمند پاور در محیط خارج از خانه و محل کار و در محیط خارجی می باشند، بنابراین پاور های ما به گونه ای طراحی شده اند که این مشکل را به آسانی برای مشتریان عزیز حل کنند. شایان به ذکر است که ضد باران بودن پاور ها بدین معنا نیست که ضد آب نیز هستند و در برابر مقدار زیاد آب (مانند قرار دادن پاور در سطل پر از آب) دچار مشکل می شوند.

ترانس نئون (پاور) های کوئیک در دو نوع پاور های زنبوری و پاور های فن دار ارائه می شوند.

پاور های زنبوری اغلب در آمپر های 5، 10، 15 ارائه شده اند و همچنین پاور های فن دار در آمپر های 20 و 30 با بدنه ی آلومینیومی مانند پاور های زنبوری و علاوه بر آن مجهز به فن های مخصوص برای خنک نگه داشتن قطعات داخلی پاور موجود می باشند.

مطلب پیشنهادی: خرید اس ام دی

سوئیچینگ

سوئیچینگ های کوئیک دارای دو سال ضمانت و گارانتی می باشند تا مشتریان با اطمینان کامل و خیال راحت برای انتخاب منبع تغذیه ی مورد نیاز خود تصمیم گیری های لازم را انجام دهند.

از دیگر مزایای پاور های کوئیک تطابق کاملا دقیق و بدون خطای آمپر خروجی دستگاه نسبت به نوشته ی روی جلد و برآورد شده ی آن می باشد، چرا که همیشه اعتراض مشتریان وسایل برقی و متقاضیان ترانس ها و سوئیچینگ های برند های مختلف را نسبت به خطا در آمپر و ضرر های مالی بالایی داشته ایم.

مارا در اینستاگرام دنبال کنید.

 

عناوین محبوب در پارس آذین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آموزش

تابلو چلنیوم گرد

در دنیای هنر و دکوراسیون داخلی، تابلوها از قدیم‌الایام جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند. تابلو چلنیوم گرد یک نوع تابلو تبلیغاتی است

ادامه مطلب »

دریافت مشاوره رایگان