پلکسی

پلکسی گلاس چیست ؟ 

این ورق ها عموما با نام “پلکسی گلاس” شناخته می شوند. پلکسی گلاس نوعی پلاستیک می باشد که ظاهری بسیار شفاف و شبیه به شیشه دارد. جنس پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات شفاف می باشد که نوعی پلیمر است . از دیگر ویژگی های پلکسی، مقاومت زیاد آن نسبت به شیشه است . پلکسی گلاس در ورق هایی به اندازه 122 در 183 سانتیمتر و ضخامت 1 الی 30 میلیمتر قابل عرضه میباشد . در طرفین صفحات پلکسی گلاس معمولاً برچسبی مقوایی چسبیده شده که کار محافظت از این ورقه ها را در برابر گرد و خاک انجام می دهد. از این لایه می توان برای خط کشی و مشخص نمودن محل برش نیز استفاده نمود. برای برش پلکسی دو روش وجود دارد ، استفاده از کاتر مخصوص برش پلکسی ، دستگاه برش CNC و دستگاه لیزر .  اما بهتر است برش ها توسط دستگاه انجام شود. چون در دستگاه برای برش از اشعه لیزر استفاده می  شود، به همین خاطر برشها دقیق تر، تمیز تر و ظریف تر خواهد بود و در نتیجه کیفیت کار بالا می رود . 

برای اینکه بتوانیم قطعه ها را با دستگاه برش بزنیم، ابتدا باید قطعه ها را با نرم افزار مورد نظر طراحی کنیم. برای این کار نرم افزار های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. اما معمولا از نرم افزار اتوکد استفاده می شود. بعد از برش قطعات نوبت به چسباندن قطعات می رسد. ماده چسباننده ی پلکسی گلاس کلروفرم است . دو سطح صیقلی محکم به یکدیگر فشرده می شوند و کلوروفرم با یک قلم موی کوچک بینشان چکانده می شود. پس از یک دقیقه اتصال انجام می گیرد . 

 برای اینکه محل چسباندن حباب هوا ایجاد نشود، باید قطعات تا پایان خشک شدن چسب تحت فشار باشند و تکان نخورند . هنگام استفاده از کلروفرم باید احتیاط شود، زیرا کلروفرم یک ماده ی بیهوشی است و نباید آن را استشمام کنید .  ازین رو بهتر است در هنگام استفاده از ماسک استفاده شود. همچنین در صورت تماس با پوست می تواند به پوست حساس آسیب برساند یا ایجاد حساسیت کند .  زیرا کلروفرم چربی پوست را  می شوید . پس هنگام استفاده خیلی مراقب باشید .

امروزه، پلکسی های کشور تایوان از بهترین پلکسی های موجود در بازار هستند و شرکت پارس آذین ، ارائه دهنده ی پلکسی های رنگی و شفاف در ضخامت های 2 الی 10 میلیمتر با مارک های یرلانگ ، چوچن و ری چانگ می باشد . 

 

image

پلکسی 2/8 میل رنگی

ورق های پلکسی رنگی یرلانگ ،...

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

پلکسی 2/8 میل شفاف

پلکسی 2/8 میل شفاف  مارک های یرلانگ ،...

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید